Mēbeles Katrai Telpai


Mēbeles Katrai Telpai
 Latviski По русский

No kā izgatavo matračus?


Bonell atsperu sistēma

Bonell sistēma ir visizplatītākā un vispazīstamākā klasiskā atsperu sistēma. Atsperes ir savā starpā stingri sasaistītas un matracis reaģē uz gulētāja pozu izmaiņām, atbalstot ķermeni tieši tur, kur tas ir nepieciešams. 

 

Iepakoto atsperu sistēma

Iepakoto atsperu jeb pocket atsperu sistēmā katra atspere ir atsevišķi iešūta auduma maisiņā. Visbūtiskākā iepakoto atsperu funkcija ir pieņemt Jūsu ķermeņa formas, jo katra atsevišķa atspere reaģē uz svaru, kas ir uzlikts uz tās. Tādējādi kustas nevis visa matrača virsma, bet tikai tā vieta, uz kuru izdara spiedienu ķermeņa svars. Uz šāda matrača vienā gultā gulošie var brīvi kustēties, netraucējot otra cilvēka miegu. Sistēma tiek augstu vērtēta arī klusuma un ērtuma dēļ. Iepakoto atsperu sistēma ir vislabākā izvēle, ja dodat priekšroku patiesi kvalitatīvai guļvietai. Vairāki Eiropā ražoti matrači  tiek izgatavoti uz 5-zonu vai 7-zonu pocket un multipocket atsperu sistēmas, kas nodrošina mugurkaula pareizo pozīciju un optimālo atpūtas efektu.

 

Vatelīns

Stepētais vatelīns ir mīksts materiāls, kas piešķir matracim patīkamu mīkstumu. Vatelīns ļoti labi saglabā savu sākotnējo formu, ir gaisa caurlaidīgs un tam nepiemīt smarža.

 

Vilna

Vilna ir silts, mīksts un gaisa caurlaidīgs materiāls, kas uzsūc mitrumu, taču nešķiet valgs, tam pieskaroties. Šo īpašību dēļ vilna ir iecienīts materiāls, ko izmanto matraču virskārtā, kas atrodas vistuvāk ķermenim. Ja matracis no vienas puses ir polsterēts ar vilnu, bet no otras puses – ar kokvilnu, apgrieziet matraci ziemā ar vilnas pusi uz augšu – guļvieta būs siltāka un mitrums tiks labi regulēts. Parasti matraču izgatavošanā tiek izmantota 100% aitas vilna, kas ir rūpīgi attīrīta un satur minimālu tauku daudzumu. Tāpēc matračiem nepiemīt vilnai raksturīgā smarža. Kā likums, Eiropā ražotos matračos izmantojamā vilna ir dabīga aitas vilna un nesatur sintētiskus materiālus.

Kokvilna

Kokvilna ir gaisa caurlaidīgs materiāls, kas saskarē ar ķermeni ir mīksts un patīkams, tāpēc kokvilnu izmanto matraču virskārtā. Ja matracis no vienas puses ir polsterēts ar vilnu, bet no otras puses – ar kokvilnu, apgrieziet matraci vasarā ar kokvilnas pusi uz augšu. Tas nodrošinās labāku gaisa caurlaidību un padarīs guļvietu vēsāku. 

 

Porolons

Porolonu jeb putu poliuretānu matračos izmanto tā mīkstuma un citu labo īpašību dēļ, materiāls ir gaisa caurlaidīgs un nedeformējas. Porolons ir veselīgs, jo šis materiāls nav piemērota dzīvesvieta putekļu ērcītēm. Īpašs porolona veids ir  HR (high resilience) porolons, kas ir atsperīgāks un izturīgāks par parastu porolonu.

Svarīgi ir arī tas, ka mūsdienās porolonam nav aromāta un tas neuzsūc arī smaržas no apkārtējās vides. Vairākos matračos izmanto vismodernāko Memory Foam jeb „porolonu ar atmiņu“, kas izveido „formu” ap ķermeni un atbalsta to visefektīvākajā veidā.

 

Latekss

Latekss ir no gumijkoka sulas jeb kaučuka ražots dabīgs materiāls, kas ir izturīgs, elastīgs, gaisa caurlaidīgs un pats regulē savu mitruma līmeni. Materiāls ir atsperīgs un mīksts, tajā nevar vairoties putekļu ērcītes. Praktiski, latekssu var uzskatīt par vienu no labākiem pildījumiem jebkuram matracim.

Komentāri (0)  |  2011-01-31 04:49  |  Skatīts: 2593x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ