Mēbeles Katrai Telpai


Mēbeles Katrai Telpai
 Latviski По русский

Mēbeļu ražošana. Kvalitātes jautājums


Katru dienu ikviens no mums sastopas ar reklāmu par dažāda veida preču piedāvājumu. Šī informācija nāk milzīgos daudzumos un nav prātam aptverama. Ja runa iet par mēbelēm, tad var redzēt un dzirdēt to, ka produkcija ir baigi labā, zemāka cena Latvijā, tikai pie mums un tikai priekš Jums, akcija, atlaide, totāla melnā izpārdošana, par ražotāja cenām, no labākiem vācu materiāliem...

Tas viss ir ļoti aizkustinoši un brīnišķīgi, ka daudzi uzņēmumi plaši izmanto šādu reklāmu. Taču ir pilnīgi skaidrs, ka labāka prece par kapeikām būt nevar. Īstenībā ir pilnīgi otrādi. Nav arī tā, ka dārgākais nozīmē labāko, jo bieži vien sanāk pārmaksāt tik pa to skaļo nosaukumu. Būtisks ir cenas un kvalitātes līdzsvars un to īstenošanas principi. Te arī rodas jautājums – kā veidojas cenu un izpildes kvalitātes starpība galaproduktiem no it kā vienādām izejvielām? Atbilde uz šo jautājumu ir meklējama šo materiālu apstrādes procesā un realizācijas shēmās. 

Vismaz Rīgā un varbūt visā Latvijā, uzņēmumus, kuru tehniskas iespējas ļauj apstrādāt mēbeļu materiālus tiešām kvalitatīvi ir saskaitāmi uz vienas rokas pirkstiem, bet par ražotājiem sauc sevi gandrīz visi. Tas ir fakts, nevis paradokss. Ir arī jāsaka, ka termins „ražotāja cena” – visai konkrēts jēdziens, kas ir vispusīgi apsvērts un ļoti precīzi aprēķināts. Atlaides no šīs cenas ir iespējamas tikai nelielas un ar to nosacījumu, ka tiek iepirkts konkrētais minimālais daudzums. Pie tam, attiecībām ar ražotāju it jābūt pilnīgi oficiāli noformētām un ilgstošam vismaz kaut kādu laiku. Tādā veidā var kļūt par ražotāja dīleri.

Liela daļa no uzņēmumiem tādi arī ir – iepērk produkciju pa vairuma cenām un pārdod pa savām, apgalvojot, ka tā ir ražotāja cena. Un tā tas arī ir, ja cenas tiešām neatšķīrās no paša preču ražotāja realizācijas tīkla cenām. Katrā ziņa, ražotāju ir stipri mazāk, nekā var iedomāties.
Ir gan uzņēmumi, kas tik tiešām ražo produkciju pašu spēkiem, bet diemžēl ne vienmēr var panākt tādu kvalitātes līmeni, kā gribētos un pat vajadzētu. Lai to sasniegt ir nepieciešami lieli resursi un ievērojami naudas līdzekļi. Ne katrs, kam ir zāģis un materiāls var galvot par teicamu kvalitāti. 

Lielāka daļa no mēbeļu saloniem un interneta veikaliem parasti nav saistīti tieši ar ražošanu, bet gan ar vairuma bāzēm, faktiski – ar starpnieku. Samērā zemas interneta veikalu pārdošanas cenas izriet no diviem faktoriem – mazāki izdevumi darbības veikšanā un milzīga konkurence uz tirgus. Interneta veikalu lielākais trūkums ir tas, ka jebkuri jautājumi ar produkcijas apkalpošanu, tai skaitā remontu vai kādu bojāto detaļu maiņu, ir saskaņojami vispirms ar starpnieku, kas savukārt, sazinās ar ražotāju vai citu starpnieku... un tad kaut kas var iesprūst... Sanāk baigi garā dziesma.

Savukārt lieli uzņēmumi, ar labu aparatūru un attiecīgo personālu, pārsvarā tikai pārdod un/vai apstrādā materiālus. Bet ja arī izgatavo mēbeles, tad izpilda to kā modulētas sistēmas pēc noteiktiem standartiem un ar lielu negribu no tiem atiet. Jāsaka, ka tas ir diezgan pamatoti un absolūti pareizi, jo viņu prioritātes ir cīņa par tirgu, apjomu palielināšana un eksports, nevis privātie individuālie pasūtījumi. Dzelžaina loģika.
Te rodas jautājums: ko darīt, ja mēbeles tomēr vajadzīgas, bet tādas, kas būtu izgatavotas pēc gaumes prasībām, konkrētiem izmēriem, ar iespēju izvēlēties materiāla veidu un krāsu salikumu?

    Uz šo jautājumu atbild uzņēmumi, pie kuriem ir jāpieskaita arī mūsējo, kas nodarbojas ar dažāda veida mēbeļu izgatavošanu pēc pasūtījuma. Jāsaka, ka tas ir sarežģīts un diezgan atbildīgs process, bet raksturot to kā ražošanu nebūtu īsti pareizi. Un arī nevajag. Visu jāsauc savā vārdā. Šinī sakarā ir jāsaka, ka tiešām kvalitatīvas detaļas ar precīziem izmēriem un teicamu apdari, var izgatavot tikai uzņēmums ar augsta līmeņa tehnisko aprīkojumu, kuru darbina kompetentie speciālisti. Tikai no tādas produkcijas var izveidot pieklājīgas mēbeles pēc savas gaumes un telpu gabarītiem.

   

   

Sadarbojoties ar tādas klases materiālu apstrādes uzņēmumiem, mēs izgatavojam savu produkciju un esam gatavi piedāvāt to Jums.

Saprotam arī to, ka neesam vienīgie uz tirgus, bet centīsimies darīt visu, lai savā jomā būt starp labākiem.

Komentāri (1)  |  2010-09-21 15:25  |  Skatīts: 3053x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Imants* - 2010-09-28 22:49
Pareizi. Pāris tupi zāģi dažiem saucās par baigo rūpnīcu. Un taisa mēslus.


Atpakaļ